Jestem w trakcie czteroletniego, całościowego kursu psychoterapii organizowanego przez Katedrę Psychoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ukończyłem pięcioletnie jednolite studia magisterskie na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz kurs uprawniający do prowadzenia interwencji kryzysowej z elementami terapii poznawczo-behawioralnej. Uczestniczyłem w wielu szkoleniach z zakresu ISTDP (Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej) organizowanych przez Psykologvirke w Oslo, a także w szkoleniach z zakresu rozwoju psychoseksualnego, wsparcia w kryzysie oraz szeroko rozumianej pomocy psychologicznej. Doświadczenie zdobywałem między innymi na oddziale psychiatrycznym Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie, jako stażysta w Fortior – Fundacja dla Wielu oraz pracując z osobami uzależnionymi w ramach punktu Drop-in w Krakowie. Obecnie pracuję w poradni zdrowia psychicznego Szpitala Klinicznego im. dr Józefa Babińskiego w Krakowie.
W swojej praktyce korzystam z podejścia integracyjnego, dobierając sposób pracy do potrzeb i celów klienta. Zależy mi na jak najdokładniejszym zrozumieniu każdej osoby, z którą pracuję, jej indywidualnej historii, potrzeb, nadziei i oczekiwań. Wierzę w budowanie relacji pomocowej opartej na współpracy, w której klient jest ekspertem od swojego życia, ja natomiast oferuję swoją zaangażowaną obecność, empatię i specjalistyczną wiedzę dotyczącą funkcjonowania ludzkiej psychiki.
Bardzo bliskie mi są zagadnienia związane z wpływem umysłu na ciało i psychosomatyką. W ramach prywatnej praktyki współpracuję z osobami doświadczającymi objawów somatycznych, prowadzę też działalność psychoedukacyjną z tego zakresu. Uzyskuję szczególnie dobre rezultaty w leczeniu lęku, depresyjności, somatyzacji, zaburzeń konwersyjnych, problemów emocjonalnych, komunikacyjnych i relacyjnych. W zależności od potrzeb wykorzystuję też techniki oddechowe, relaksacyjne oraz elementy pracy z nerwem błędnym. W celu jak najpełniejszej pomocy moim klientom, stale poszerzam swoją wiedzę, również o metody komplementarne, obecnie w ramach akademii psychobiologii (dziedzina wiedzy opisująca, jak cierpienie psychiczne może przekładać się na poziom ciała i powodować dolegliwości somatyczne).
Serdecznie zapraszam do kontaktu.